Ignorujte Roberta Fica!

Autor: Štefan Nemlaha | 13.1.2016 o 22:08 | (upravené 13.1.2016 o 22:53) Karma článku: 23,25 | Prečítané:  4881x

Ak Robert Fico ignoruje novinárov z Denníka N a zo SME, prečo novinári neignorujú Fica? Ak im nedovolí klásť otázky na tlačovke, na ktorej chce povedať len to čo chce povedať, tak prečo na tú tlačovku novinári vôbec chodia?

Aby reprodukovali to, čo Fico chce reprodukovať?

(Podobný blog som už raz napísal. No evidentne ho treba oprášiť.)

Novinári, urobte tomuto Ficovmu divadlu koniec! Bojkotujte jeho tlačovky, jeho maškarády v rámci MDŽ, odfajkávanie (ne)splnených predvolebných sľubov, jeho strašenie neexistujúcimi utečencami. Nenechajte so sebou zametať! 

Úlohou médií je informovať, no pritom nestratiť charakter! Fico žurnalistov z enka a zo smečka nazval protivládnymi, ostatní novinári teda asi budú provládni. Napríklad ficoľúba TA3 mu veľmi rada spraví pí ár. Ak však Fico nechce odpovedať na vaše otázky, kašlite naňho. A bolo by fajn, ak by vás kolegiálne podporili aj iné, „nevládne“ médiá. Ak chce totiž Fico rozprávať pred kamerou či na mikrofón, nech zodpovie na všetky otázky. Ak si však chce vyberať o čom bude hovoriť a o čom nie, tak nech ho nie je vidieť a počuť vôbec. A najmä teraz, pred voľbami. Viete, čo by sa stalo napríklad v takom Anglicku, ak by premiér takto opľul nejakú časť žurnalistickej obce. Všetci novinári by ho upiekli a zožrali za živa a v politike by skončil! U nás sa len vraští čelo a kdesi v redakcii sa nadáva na toho červeného panáka. Malo by to však byť inak. Nech Fico čelí konštruktívnym a investigatívnym redaktorom, nech habká, nech sa potí, breptá a červená sa nepripravený, hoc aj v priamom prenose, nech mu žurnalisti skáču do reči, ak je to treba, nech ho vyrušia v počúvaní seba samého. Nech sa spovedá za svoje hriechy, nech sa hoc aj pochváli, ak sa bude mať čím.

V roku ´89 sme na námestiach kričali po dialógu. No nemáme ho. Bez otázok a odpovedí je žiaľ len jedna pravda. Ficova.

Ak Vás blog zaujal, budem vďačný za jeho podporu a zdieľanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?