Robil som policajta - odkopol mi zrkadlo. Aj nabudúce, pán "veľký"!

Autor: Štefan Nemlaha | 17.5.2011 o 13:53 | (upravené 12.10.2018 o 10:14) Karma článku: 25,54 | Prečítané:  16191x

V decembri minulého roku som "vďaka" jednému hulvátovi prišiel o spätné zrkadlo. V strede dňa, pred očami desiatok očí. Bol to trest za moju trúfalosť - Mariánovi Kočnerovi som prekazil jeho drzý predbiehací manéver.

X+

Ráno onoho dňa som sa vybral do práce trasou prechádzajúcou bratislavským podjazdom na Hodžovom námestí. V dopravnej špičke sa tu tvoria aj polkilometrové kolóny - autá sa slušne poskladajú do ľavého jazdného pruhu (pravý je vyhradený pre autobusy) a posúvajú sa (pre ilustráciu prikladám fotografiu, na ktorej je vidno v ľavom pruhu auto pri výjazde z "tunela"). Hulváti s autami nad 40 000 € či s "peknými" ŠPZ-tkami však čakať nemusia. Oni sa môžu zaradiť do pravého pruhu a pokojne obísť celú kolónu, samozrejme aspoň osemdesiatkou. Prečo? Pretože oni môžu, oni sú veľkí, bohatí, silní a majú pištole. Alebo kamaráta na generálnej prokuratúre.

Nemám rád, pardon - to je slabý výraz - NEZNÁŠAM týchto nadľudí bez kože na tvári. A preto som aj vtedy ráno pozerajúc do pravého zrkadla mierne vybočil do pravého pruhu, keď som asi 150 metrov za sebou zbadal svetlá auta Mariána Kočnera. Strieborné audi napísané na jeho manželku sa hnalo do tunela a ja som sa rozhodol, že ujo Marián ma nepredbehne. Tak, aby som ho neohrozil (podotýkam že mal dosť času na plynulé a bezpečné pribrzdenie) som sa mu jemne postavil do cesty tak, aby ma nemohol obehnúť. Neviem, čo robil po tom, ako musel zastať, od toho momentu som v zrkadle len periférne sledoval siluetu jeho auta pomaličky sa posúvajúc dopredu. Stále zostával kúsok za mnou až do chvíle, keď som sa zaradil späť a situácia mu umožnila dostať sa na moju úroveň. Často jazím v aute zamknutý a bolo tomu tak aj vtedy. Ujo Marián vyskočil z auta, začal mi trhať kľučkou a trieskať do okna vrieskajúc: "Otvor!". Neotvoril som. Marián Kočner začal lomcovať pravým zrkadlom a keď sa mu ho nepodarilo odlomcovať, tak ho dvoma kopmi odkopol. Násilník, chuligán... Sadol do auta a myšičkami sa vzdialil ktovie kam.

O pár hodín nato som podal trestné oznámenie s dovetkom, že som toho človeka spoznal. Nebudem rozpitvávať všetko, čo som na polícii povedal, naopak, zaujímavé je skôr to, že policajti mi povedali o existencii kamier mestskej a dopravnej polície v inkriminovanom úseku a tiež o kamerách súkromných firiem vrátane jednej banky. Píšem o tom z toho dôvodu, že nedisponujem žiadnym dôkazom svedčiacim o tom, že sa tento skutok naozaj stal (okrem ŠPZ-tky auta, ktoré som si mohol teoreticky vymyslieť). Teda pokiaľ sa neprihlási vodič niektorého z desiatok áut, ktoré stáli za mnou či predomnou, tak nemám v rukách takmer nič. Čakal som, že policajti si vyžiadajú nahrávku z uvedených kamier a kopajúceho Mariána identifikujú. Asi tak nespravili, pretože pred pár dňami mi prišiel z obvodného úradu (kam polícia celú záležitosť posunula) list, v ktorom sa hovorí o odložení prípadu. Paragrafy nebudem citovať ale je tam napísané niečo v tom zmysle, že nie je dôvod na začatie konania. Ja si to vysvetľujem tak, že úradníci sa rozhodli, že sa skutok nestal. Podotýkam, že malo ísť o priestupok tesne pod hranicou trestného činu (oprava bola vyčíslená pár eur pod úrovňou 265 €). Predpokladám, že v rozhodnutí úradu má prsty vplyvný ujo Marián, ktorý musel kvôli mne (ale hlavne kvôli sebe) bežkať na políciu a obvodný úrad a netešil sa z toho. Zato ja áno.

Marián Kočner asi žije v presvedčení, že prípad nepostúpim na príslušný súd (dokonca mi to cestou jemu aj mne blízkej osoby nepriamo odporučil). Viem, že ani ja som nemal právomoc robiť policajta a "poučovať" ho ako sa má jazdiť. Ale robia to tí, ktorí to robiť majú? Veď takýchto vagabundov sa aj sami boja! Ak však budem ja a nielen ja ale celá strachom skľúčená spoločnosť uhýbať takýmto pakom a báť sa ich arogantných spôsobov, tak to ďaleko nedotiahneme.

Pán Kočner, nabudúce Vám toho policajta s radosťou urobím znova.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?