Drzosť policajtov! Parkujú na miestach určených rezidentom

Autor: Štefan Nemlaha | 2.12.2014 o 10:15 | (upravené 2.12.2014 o 19:17) Karma článku: 5,62 | Prečítané:  506x

Od mestskej časti sme pred rokmi vyfasovali právo parkovať za poplatok na uliciach Starého Mesta. Pretože tam máme trvalý pobyt. Parkovať nie je možné na všetkých uliciach a nie vždy sa nám to aj podarí. Naše právo nám totiž upierajú nielen cezpoľní ale aj policajti!

article_photo

Keďže platím miestne dane, mestská časť Staré Mesto mne a mojim susedom každoročne za poplatok vystaví nálepku, ktorú si pricapíme na čelné sklo auta a môžeme vďaka nej parkovať vo vymedzených zónach, určených Staromešťanom-rezidentom. Aj s touto známkou to nie je ideálny stav ale je to lepšie ako v minulosti, keď sme toto malé privilégium nemali. Registrujem pokusy cezpoľných, príp. obyvateľov iných mestských častí pokúšať šťastie a riskovať pokutu. Pretože v „našej“ zóne na Poľnej a Moskovskej ul. parkujú a pomerne bežne sú papučovaní príp. odťahovaní. Opakovane si však všímam, že miesta určené pre rezidentov zneužívajú aj vodiči, ktorí zaváňajú policajným pachom.

Tak som sa zasa raz naštval.  Na Moskovskej ulici totiž opakovane vídam rovnaké civilné autá, ktoré sa od ostatných odlišujú len tým, že majú za čelným sklom kartičku s textom: „Povolenie na parkovanie, OR PZ Bratislava I, Parkovacie boxy Poľná ulica“.

Ide pravdepodobne o súkromné autá policajtov pracujúcich na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru na Sasinkovej ul. Ako vyplýva z predošlých riadkov, tieto vozidlá majú oprávnenie využívať boxy na časti Poľnej ulice, ktoré sú vyhradené v pomerne veľkom počte výlučne pre políciu. Skúste tam zaparkovať? Ja som to raz urobil a hádajte, ako som dopadol. Áno, s pokutovým bločkom v peňaženke. Páni zelení však na „našich“ miestach (na Moskovskej) parkujú beztrestne. Ak aj príde na miesto hliadka mestskej polície, pokutu resp. odťah si vykoledujú len bežní smrteľníci, autá policajtov ostanú bez povšimnutia stáť na svojom mieste. Vrana vrane oko nevykole... A funguje to tak nielen v našom okolí.

Apelujem teda na políciu a predovšetkým na vodičov nafotených aj nenafotených vozidiel (dnes tam boli spolu štyri!) a to nielen v našom okolí ale aj v iných častiach Starého Mesta. Prestaňte byť drzí a practe sa do svojich boxov, na vlastné vyhradené parkovisko, do policajných garáží, kamkoľvek, kde neparkujete na úkor daňových poplatníkov. A ak vám miesta nestačia, tak sadnite na električku, vlak či bicykel a do roboty sa dovezte iným spôsobom. Neupierajte však právo tým, ktorí ho majú vďaka miestu trvalého pobytu. A hlavne: nezneužívajte svoje postavenie. Je to nechutné!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?